Maciej Olenderek i Fabian Majcherski w dalszym ciągu będą bronić barw Trefla Gdańsk. Zawodnicy podpisali z klubem nowe, roczne kontrakty.

Dla Fabiana Majcherskiego sezon 2019/2020 będzie czwartym w seniorskiej drużynie Trefla i jednocześnie siódmym w żółto-czarnych barwach. Zanim dołączył do dorosłego zespołu, trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, a w młodzieżowej ekipie grał już w wieku 16 lat. Reprezentował wówczas Trefla m.in. w rozgrywkach kategorii juniorów, czy Młodej Lidze.

Maciej Olenderek przeniósł się do Gdańska przed sezonem 2017/2018, zastępując w zespole Piotra Gacka. 26-letni libero wystąpił w niemalże wszystkich pojedynkach Trefla w zeszłorocznych rozgrywkach ligowych. Podczas domowego spotkania przeciwko Chemikowi Bydgoszcz został wyróżniony statuetką dla najlepszego gracza meczu. W trakcie całego sezonu Olenderek notował średnio 50% skuteczności w przyjęciu, co w rankingu przyjmujących dało mu miejsce m.in. przed libero PGE Skry Bełchatów czy Cerradu Czarnych Radom.

Obaj siatkarze przedłużyli kontrakty z klubem o kolejny rok.

Bardzo się cieszymy, że zarówno Maciej Olenderek, jak i Fabian Majcherski w sezonie 2019/2020 nadal będą reprezentować Trefl Gdańsk. Niejednokrotnie nasi libero pokazali, że się świetnie uzupełniają, dając jakość zarówno w przyjęciu, jak i grze obronnej. W przypadku Fabiana cieszy nas również fakt, że to zawodnik, który większość swojego siatkarskiego rozwoju przeszedł właśnie w żółto-czarnych barwach. Maciej Olenderek ma już z kolei dużo doświadczenia w siatkarskiej ekstraklasie i jest bardzo solidnym, a jednocześnie ekspresyjnym zawodnikiem, grającym z dużym poświęceniem– powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

opracowanie: Aleksandra Leszczyńska
źródło: treflgdansk.pl, fot. Magdalena Gajek