Po czterech latach spędzonych w bełchatowskim klubie Nicolas Uriarte odchodzi z PGE Skry. Kontrakt rozgrywającego, który obowiązywał do zakończenia sezonu, nie został przedłużony.

Zanim trafił do PGE Skry występował w lidze argentyńskiej, a wcześniej grał m.in. we włoskich zespołach Zinella Volley Bolonia i Roma Volley. W 2012 roku reprezentował Argentynę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rok później trafił do Bełchatowa.

Gdy otrzymałem propozycję przejścia do PGE Skry nie zastanawiałem się długo. Gdy otrzymujesz taką ofertę po prostu nie masz się nad czym zastanawiać. Miło jest być częścią tej drużyny – mówił.

Przez cztery sezony poprowadził PGE Skrę do zwycięstwa w Mistrzostwach Polski (2014), Pucharze Polski (2016), Superpucharze (2014) oraz do wicemistrzostwa Polski (2017) i dwukrotnie brązowego medalu Mistrzostw Polski (2015, 2016). Dla bełchatowskiego klubu zdobył w tym czasie 337 punktów w PlusLidze (124 blokiem, 118 atakiem i 95 zagrywką). Tegoroczną fazę zasadniczą zakończył na 4. miejscu w rankingu rozgrywających. W dwóch spotkaniach został nagrodzony statuetką MVP dla gracza meczu.

Od nowego sezonu Uriarte zastąpi rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz.

źródło: skra.pl