Ubiegłosezonowy transfer Jovany Brakocević był strzałem w dziesiątkę. Serbka była nie tylko gwiazdą Grot Budowlanych Łódź, ale także całej ligi. W sezonie 2019/2020 tej utytułowanej zawodniczki nie zobaczymy w Lidze Siatkówki Kobiet. Jej miejsce w drużynie wicemistrzyń Polski zajmie pochodząca z Ukrainy Anastasiya Kraiduba.

Anastasiya Kraiduba z domu Chernukha będzie atakującą Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2019/20. 24-letnia atakująca mierzy 194 cm i pochodzi z Ukrainy. W swojej siatkarskiej karierze występowała w dwóch klubach. W latach 2013-18 reprezentowała barwy ukraińskiego zespołu, Khimik Yuzhny. Ostatni sezon spędziła w rosyjskim Jenisej Krasnojarsk, z którym zajęła 5. miejsce w lidze. Anastasiya jest najlepszą siatkarką ligi ukraińskiej 2017 oraz najlepiej zagrywającą i trzecią najlepiej punktującą ligi rosyjskiej.

– Budowlani Łódź są idealnym miejscem do kontynuowania mojej kariery w dobrym europejskim klubie. Nie śledziłam polskiej ligi, ale słyszałam, że Budowlani są silną drużyną. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w osiągnięciu kolejnych sukcesów – powiedziała Anastasiya Kraiduba.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ciężko będzie znaleźć atakującą, grającą na tak wysokim poziomie jak Jovana. Anastasiya to jeszcze młoda, ale bardzo perspektywiczna zawodniczka. Ma doskonałe warunki fizyczne. W lidze rosyjskiej pokazała, że jest gotowa do walki o najwyższe cele. Ostatni sezon zakończyła jako najlepsza zagrywająca oraz trzecia punktująca. Wierzę, że szybko odnajdzie się w naszym zespole – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

 

 

 

 

 

źródło: Grot Budowlani Łódź/foto.: vc.khimik.com.ua