W sezonie 2021/2022 barw Trefla Gdańsk ponownie będzie bronić Bartłomiej Lipiński. Przyjmujący, który do Gdańska przeniósł się przed poprzednimi rozgrywkami, związał się z klubem kolejnym, rocznym kontraktem. Pozycję przyjmujących i jednocześnie cały skład „gdańskich lwów” na sezon 2021/2022 zamyka z kolei Patryk Łaba, który w minionym sezonie reprezentował I-ligowy zespół BKS Visła Bydgoszcz.

Bartłomiej Lipiński z Gdańskiem związał się rok temu, a wcześniej w swojej seniorskiej karierze reprezentował kluby z Częstochowy, Bielska-Białej, włoskiego Alessano, Bydgoszczy oraz Lubina. W każdym z nich występował przez rok, więc Trefl będzie pierwszym zespołem w najwyższej klasie rozgrywkowej, którego barw przyjmujący będzie bronił co najmniej dwa sezony. W ubiegłych rozgrywkach Lipiński wystąpił w 30 ligowych starciach i zdobył w nich 416 punktów – 344 atakiem, 38 blokiem i 34 bezpośrednio z pola zagrywki. Sześciokrotnie po spotkaniach wybierany był najlepszym zawodnikiem spotkania, co uplasowało go na czwartej pozycji w ligowym rankingu MVP. Przez komentatorów plusligowych starć Lipiński wielokrotnie określany był liderem Trefla, a w ośmiu spotkaniach notował co najmniej 20 punktów.

Bardzo się cieszę, że będę mógł kolejny sezon grać w Gdańsku. To świetne miejsce do gry, jak i do życia. Czuję się tutaj świetnie, klub jest bardzo profesjonalny i wszystko jest dobrze zorganizowane, a to przekłada się na fajne wyniki. Na pewno w mojej decyzji duże znaczenie miało też to, że trenerem zespołu dalej będzie Michał Winiarski. Czuję, że zrobiliśmy duży krok do przodu jako zespół. Skład drużyny w dużej mierze pozostaje niezmienny, więc i ja postanowiłem zostać. To tylko wyjdzie nam na plus i będziemy mogli dalej pracować i cieszyć kibiców nasza grą. Mam tylko nadzieję, że w tym roku zobaczymy się już wszyscy w hali – mówi Bartłomiej Lipiński, który związał się z klubem rocznym kontraktem.

Pozycję przyjmujących, a jednocześnie także cały skład Trefla na przyszły sezon zamyka Patryk Łaba. Przyjmujący, który w lipcu skończy 30 lat mierzy 188 cm i do Gdańska przenosi się z I-ligowego zespołu BKS Visła Bydgoszcz. Sezon 2021/2022 będzie dla niego debiutanckim w PlusLidze. Swoją siatkarską drogę rozpoczynał w 2010 roku w Wandzie Kraków, skąd trafił do pierwszoligowego MCKiS-u PKE Energetyk Jaworzno. Następnie w latach 2012-2015 reprezentował AZS AGH Kraków, a w latach 2015 – 2018 grał w zespole z Sanoka, z którym awansował z II ligi do zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Następnie w TAURON 1. Lidze reprezentował barwy drużyn z Siedlec oraz ponownie Krakowa. W minionych rozgrywkach wystąpił w zespole z Bydgoszczy w 32 spotkaniach, w których zdobył 325 punktów – 261 z ataku, 37 blokiem i 27 bezpośrednio z pola zagrywki. Dwukrotnie otrzymał statuetkę MVP. Sezon wcześniej, reprezentując barwy AZS-u AGH Kraków wyróżniany był aż siedem razy – najwięcej w lidze.

Spełnienie swojego marzenia o grze w PlusLidze jest super uczuciem, a szczególnie, gdy dołącza się do takiej drużyny, jaką jest Trefl Gdańsk. Piękne miasto, morze, zgrany zespół, sztab trenerski i wspierający kibice to tylko niektóre punkty z długiej listy pozytywów. Szczególnie cieszę się na współpracę z trenerem Winiarskim, bo jako przyjmujący wiem, że mogę wiele się od niego nauczyć – mówi Patryk Łaba, który podpisał z Treflem Gdańsk roczną umowę.

Z takiego składu na pozycji przyjmujących bardzo zadowolony jest także trener Michał Winiarski. – Bartek Lipiński ma za sobą jeden z lepszych sezonów. Wierzę, że jest to jednak dopiero początek i z roku na rok będzie się rozwijał jeszcze bardziej, dlatego bardzo się cieszę, że z nami zostaje. Patryk Łaba to z kolei zawodnik, który zamyka nasz skład. Mimo niższych parametrów jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, którego obserwuję już od dłuższego czasu. Myślę, że przyszedł także czas dla niego, by sprawdzić się w PlusLidze. Wierzę w to, że ze swoim dotychczasowym doświadczeniem wniesie dużo do naszego zespołu, a także sam również będzie mógł się rozwinąć, ponieważ będzie to dla niego wyzwanie – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk tym samym zamknął skład na sezon 2021/2022.

inf.prasowa