Maciej Muzaj oraz Kewin Sasak w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Trefla Gdańsk.

Maciej Muzaj pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Gwardii Wrocław, skąd w 2012 roku trafił do PGE Skry. Z bełchatowianami sięgnął po mistrzostwo Polski oraz brązowy medal krajowych rozgrywek, a także Superpuchar. Po trzech sezonach w drużynie z województwa łódzkiego przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Miniony sezon jastrzębianie zakończyli na piątej pozycji, a Muzaj zdobył osiem statuetek MVP.

Kiedy zaczynaliśmy budować drużynę na następny sezon, Maciej był moim pierwszym wyborem. W mojej opinii to jeden z najbardziej perspektywicznych graczy nie tylko w Polsce, ale też Europie. Chcę, żeby w Gdańsku jeszcze mocniej się rozwinął, stale podnosił swoje umiejętności, a dla drużyny zdobywał oczywiście jak najwięcej punktów. Jest to świetny atakujący i będzie bardzo ważnym ogniwem naszego zespołu – powiedział trener Andrea Anastasi.

Atakujący ma też już za sobą występy w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach debiutował w 2016 roku w Lidze Światowej. Rok temu także był powołany na te rozgrywki oraz znalazł się w szerokim składzie na mistrzostwa Europy. Obecnie jest powołany na rozgrywki Ligi Narodów.

Praca z trenerem Anastasim to moje marzenie odkąd trener objął reprezentację Polski. Słyszałem o nim bardzo dużo dobrego i jestem pewien, że pomoże mi w rozwoju. Nie ukrywam, że bardzo się też cieszę z przeprowadzki do Gdańska. Czułem, że potrzebuję takiej zmiany. Nigdy nie miałem okazji mieszkać nad morzem, a bardzo lubię to otoczenie. Myślę, że Gdańsk to świetne miejsce do życia – powiedział Maciej Muzaj, który podpisał z Treflem roczny kontrakt.

Zmiennikiem Muzaja będzie z kolei 21-letni Kewin Sasak. Mierzący 208 cm atakujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MDK Warszawa, z którym zajął m.in. czwarte miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów oraz Białostockiej Akademii Siatkówki. Przed sezonem 2017/2018 przeniósł się do pierwszoligowego Ślepska Suwałki.

Przy budowie składu na sezon 2018/2019 kierowaliśmy się podobnymi zasadami jak przed rozgrywkami 2014/2015 – by wybrać jak najlepiej rokujących graczy. Kewin jest takim zawodnikiem, ma świetne warunki fizyczne i jestem przekonany, że w Gdańsku może bardzo podnieść poziom swoich umiejętności. Chcę mieć w drużynie graczy perspektywicznych, którzy będą się rozwijać – można uznać, że robimy mały krok w tył, ale to tylko po to, by zrobić dwa duże w przód – powiedział trener Andrea Anastasi.

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że będę mógł grać w jednym z najlepszych klubów PlusLigi, jakim jest Trefl Gdańsk. Jestem przekonany, że praca pod okiem trenera Andrei Anastasiego to dla mnie bardzo duża szansa na rozwój i osiągnięcie zamierzonych celów. Oczywiście bardzo chciałbym zadebiutować w PlusLidze, więc będę dawać z siebie wszystko – powiedział Kewin Sasak, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia o rok.

źródło: Trefl Gdańsk