Do kadry siatkarskiej GieKSy na sezon 2021/22 dołącza belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux, który występował w Katowicach dwa lata temu.


27-letni siatkarz reprezentacji Belgii jest doskonale znany kibicom z sezonu 2018/19, rozegranego w barwach GKS-u Katowice. Rousseaux dołączył do ekipy prowadzonej przez Piotra Gruszkę po swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze spędzonym w Indykpolu AZS-ie Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu, który finalnie zakończył tamtą edycję rozgrywek na 8. miejscu. Belg w 26 meczach wspominanego sezonu zdobył 363 punkty (13,96 pkt na set), notując 15,55 proc. perfekcyjnego przyjęcia i 47,64 proc. perfekcyjnego ataku, ponadto trzykrotnie zdobywał nagrody MVP.

W ostatnich dwóch sezonach Tomas Rousseaux występował w Asseco Resovii Rzeszów oraz Ślepsku Malow Suwałki, z którymi zajmował kolejno 13. i 7. miejsce w tabeli PlusLigi. Zanim zagraniczny siatkarz trafił do PlusLigi, występował we włoskim Vero Volley Monza i niemieckim VfB Friedrichshafen. Do najważniejszych klubowych sukcesów Rousseuax zaliczają się trzy tytuły mistrza Belgii z Knack Roeselare (2013-15) oraz srebro siatkarskiej Bundesligi a także Puchar i Superpuchar Niemiec w barwach klubu z Friedrichshafen. Przyjmujący od lat stanowi o sile swojej rodzimej kadry, z którą aktualnie przygotowuje się do rozgrywek Złotej Ligi Europejskiej, a także tegorocznego turnieju mistrzostw Europy rozgrywanego w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

– Tomasa nikomu przedstawiać nie trzeba. To wyjątkowo utalentowany i doświadczony siatkarz, ale przede wszystkim świetny człowiek, dlatego bardzo zabiegaliśmy, aby wrócił do GKS-u. Negocjacje nie trwały zbyt długo, bo Tomas zawsze podkreślał, że świetnie czuje się w Katowicach. Jestem przekonany, że podobnie jak podczas swojego pierwszego sezonu spędzonego w GKS będzie wyróżniającą się postacią zespołu – powiedział dyrektor siatkarskiego GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

inf.prasowa