Zarząd klubu MKS Ślepsk Malow Suwałki poinformował dziś o zakontraktowaniu nowego zawodnika na nadchodzący sezon PlusLigi. W rozgrywkach 2020/21 w biało-niebieskich barwach zobaczymy Tomasa Rousseaux.

Nowy przyjmujący drużyny z Suwałk rozpoczął swoją przygodę z siatkówką grając w zespole Kruikenburg Ternat, skąd trafił do Topsport School Vilvoorde. W 2012 roku podpisał swój pierwszy kontrakt w klubie Volleyteam Roeselare, wraz z którym wywalczył Puchar Belgii, dwukrotnie SuperPuchar i trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu krajowego podium.

Od 2015 roku 26-latek zmieniał barwy klubowe co sezon. Najpierw przeniósł się do włoskiego Vero Volley Monza, a następnie spędził rok w niemieckim VfB Friedrichshafen zdobywając Puchar, SuperPuchar oraz tytuł wicemistrza kraju. Trzy lata temu Rousseaux zdecydował się na przenosiny do Polski, jednak z żadnym z trzech zespołów, w których grał, nie zdobył PlusLigowego trofeum.

– Czuję się bardzo podekscytowany tym, że dołączam do klubu. Jestem ciekawy gry w nowej hali, ponieważ wygląda pięknie, wszystko wokół wygląda profesjonalnie. Bardzo lubię tę drużynę i zawodników, którzy w niej grają. W ubiegłym sezonie pokazali kawał dobrej siatkówki. Jestem więc bardzo podekscytowany możliwością gry w tak niezwykłym miejscu i sprawienia, aby sezon był pełen sukcesów – powiedział Tomas Rousseaux, nowy przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

źródło: slepsksuwalki.pl / oprac.własne