Francuski siatkarz, Thibault Rossard, opuszcza Rzeszów i przenosi się Stambułu, gdzie będzie reprezentował barwy Fenerbahce. 26-latek w klubie z Podkarpacia spędził trzy ostatnie lata.

Wiadomość o tym transferze podał na Twitterze Georges Matijasević, właściciel agencji LZ SPORT PRO. Thibault Rossard w Stambule będzie grał pod okiem polskiego szkoleniowca, Mariusza Sordyla, który pozostaje na stanowisku pierwszego trenera Fenerbahce.

Rossard do Asseco Resovii Rzeszów trafił w 2016 roku. Wcześniej reprezentował barwy Arago de Sete i Spacer’s de Toulouse. O odejściu tego sympatycznego zawodnika spekulowano od dawna. Thibo łączony był między innymi z drużyną ONICO Warszawa. Jednak ostatecznie Francuz zdecydował się przenieść do Turcji.

Z drużyną Asseco Resovii Rzeszów Rossard nie osiągnął sukcesów, ale za to triumfy święcił z reprezentacją Trójkolorowych. Na swoim koncie ma złoty (2017) i brązowy medal (2016) Ligi Światowej oraz srebro w Lidze Narodów (2018). Razem z kolegami z ekipy Les Bleus wywałczył również srebro i brąz w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (2017, 2018).

oprac.własne/Twittter
fot. Magdalena Gajek