Sada Cruzeiro znalazła następcę Joandry Leala. Do klubu z Belo Horizonte dołączy przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Taylor Sander. Umowa została podpisana na dwa lata.

Taylor Sander, podobnie jak zdecydowana większość amerykańskich graczy, siatkarską karierę rozpoczął w rodzimej lidze uniwersyteckiej, reprezentując Brigham Young University. W 2014 roku trafił do włoskiej Calzedonii Werona, w której z powodzeniem występował przez dwa lata. Pobyt ten zwieńczył triumfem w Pucharze Challenge i statuetką dla najlepszego gracza turnieju. Następnie przyjmujący obrał egzotyczny kierunek i sezon 2016/2017 spędził w Beijing Volleyball, gdzie został wicemistrzem Chin. Przed rokiem wrócił jednak na Półwysep Apeniński i związał się z Cucine Lube Civitanova. W barwach Biancorossich zdobył aż pięć srebrnych medali – Pucharu, Superpucharu i mistrzostw Włoch, a także Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

26-latek jest również bardzo ważnym ogniwem reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W narodowych barwach w 2014 roku wygrał Ligę Światową (został wybrany do drużyny marzeń turnieju), a rok później wywalczył jej brązowy medal. Triumfował też w Pucharze Świata, Pucharze Panamerykańskim czy mistrzostwach strefy NORCECA. Z reprezentacją USA stanął na najniższym stopniu podium Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro.

Dziś Sander został oficjalnie ogłoszony siatkarzem Sady Cruzeiro. – Jestem bardzo podekscytowany tym, że będę mógł grać w tym klubie. Możliwość noszenia koszulki jednego z najlepszych zespołów na świecie to dla mnie wielki zaszczyt. Nie mogę się doczekać przyjazdu, nawiązania nowych znajomości i życia w tak pięknym kraju, jakim jest Brazylia – powiedział przyjmujący po podpisaniu kontraktu.

Zadowolony z pozyskania Amerykanina jest szkoleniowiec Sady, Marcelo Mendez. – Sander to wielki gracz z doświadczeniem w wielu różnych klubach. Grał we Włoszech, w Chinach, potem wrócił do Serie A, gdzie zagrał świetny sezon, a teraz z dobrej strony pokazał się w finale Ligi Mistrzów. We Włoszech jest limit obcokrajowców, więc nie mógł wystąpić we wszystkich meczach. To świetny sportowiec, reprezentant Stanów Zjednoczonych. Jest kompletnym zawodnikiem, który daje drużynie duże wsparcie, potrafi atakować z piłki każdego typu. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu i mam nadzieję, że Taylor odniesie z nami sukces – przyznaje Argentyńczyk.

W zespole mistrza Brazylii Sander zastąpi Joandry Leala. Kubańczyk nie przedłużył kontraktu z Sadą i prawdopodobnie trafi do poprzedniego klubu swojego następcy, Cucine Lube Civitanova.

źródło: sadacruzeiro.com.br