Japoński libero Jurajskich Rycerzy, Taichiro Koga, zostaje w drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie na kolejny, trzeci, już sezon. W minionych rozgrywkach ten sympatyczny zawodnik rozegrał 33 spotkania w żółto-zielonych barwach.

Taichiro Koga do Zawiercia przeniósł się w 2017 roku prosto z Paryża. Tym samym sezon 2019/2020 będzie trzecim w drużynie Aluronu. Dlaczego zdecydował się na pozostanie w klubie?Dla mnie to było proste, ten klub jest czarujący. Nasi kibice zawsze nas wspierają, wszystko tutaj jest dobrze, więc jak dostałem ofertę z klubu to była prosta decyzja. Klub chce iść do przodu, dlatego zdecydowałem się zostać. W przyszłym sezonie musimy wykonać kolejny krok, mam nadzieję, że uda się zdobyć medal – mówi Koga.

Drużyna Aluronu Virtu Warty Zawiercie w minionym sezonie zajęła czwarte miejsce w PlusLidze. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ogólnie mieliśmy dobry sezon. Na koniec przegraliśmy pięć spotkań, było to trochę rozczarowujące, bo mieliśmy szansę osiągnąć coś więcej, ale tak ogólnie jestem usatysfakcjonowany, to dobra pozycja – kończy japoński libero.

oprac.własne/aluronvirtu.pl