Dwuletni kontrakt z Jastrzębskim Węglem podpisał utalentowany przyjmujący Rafał Szymura. Zawodnik, który ostatni sezon spędził w GKS Katowice.  Szymura to pierwszy pozyskany gracz przez ekipę z Jastrzębia.

Rafał nie ukrywa że od dziecka marzył o grze w naszym Klubie. – Od szkoły podstawowej i gimnazjum, kiedy przyjeżdżałem tutaj grać jako młodzik, kadet czy junior zawsze chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, bo kibicowałem Jastrzębskiemu Węglowi. Chodziłem na mecze na halę w Boryni oraz na mecze rozgrywane na lodowisku. Zawsze chciałem tutaj zaprezentować się bardzo dobrze, bo to było takie moje małe marzenie – móc zagrać i być w tej drużynie. To mi się udało, z czego jestem bardzo zadowolony – podkreśla nasz nowy przyjmujący.

O zawodniku w samych superlatywach wypowiada się nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Luke Reynolds. – W sezonie 2019/20 Rafał miał wyjątkowy rok pod względem indywidualnym, co z pewnością było kluczem do sukcesu drużyny Katowic. Jest niezwykle utalentowanym graczem i z każdym rokiem udowadnia, że się rozwija i pracuje nad swoją grą. Wraz z imponującym zestawem umiejętności, zawodnik ten wnosi do drużyny również „instynkt killera”, co napędza pozostałych graczy w zespole, zarówno w treningu, jak i w meczach. Z nim w składzie Jastrzębski Węgiel będzie jeszcze silniejszy – mówi trener naszej drużyny.

źródło: Jastrzębski Węgiel/ foto: Kamil Krawczyk