Szymon Romać kolejny sezon PlusLigi będzie reprezentował LOTOS Trefl Gdańsk. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem na zasadzie wypożyczenia. W ostatnich latach mogliśmy go oglądać w drużynie Cuprum Lubin. Zawodnik reprezentował także biało-czerwone barwy w kategoriach młodzieżwych.

Naszym założeniem było znalezienie na pozycję atakującego młodego, perspektywicznego gracza, który może pomóc drużynie. W minionych rozgrywkach świetnie prezentował się Damian Schulz i nadszedł czas, by zmierzył się on z wyzwaniem coraz częstszego rozpoczynania meczów w wyjściowym składzie. Z drugiej strony jestem przekonany, że Romać wykaże się dużą determinacją i motywacją, by rywalizować z Damianem o miejsce w pierwszej szóstce, co tylko pozytywnie wpłynie na poziom ich gry. Szymona obserwowałem przez ostatnie trzy sezony, w szczególności w tych rozgrywkach, w których odnosił sukcesy z kadrą B w 2015 roku. Jestem bardzo zadowolony, że dołącza do nas tak dobrze rokujący gracz, który w dłuższej perspektywie może stać się jednym z czołowych zawodników na swojej pozycji – powiedział trener LOTOSU Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi.

Zmiana klubu jest dla mnie ekscytującym wydarzeniem i jestem przekonany, że jest to krok w dobrą stronę. Przede mną nowe doświadczenie i nowe wyzwania, z którymi chcę się zmierzyć. Usłyszałem kiedyś zdanie, że kto nie podróżuje, ten się nie rozwija i zdecydowanie się z tym zgadzam. Nie mogę się już doczekać początku kolejnego sezonu i pracy z takim trenerem, jakim jest Andrea Anastasi, od którego na pewno bardzo dużo się nauczę. Bardzo się cieszę, że dołączam do LOTOSU Trefla, który w dwóch ostatnich sezonach rywalizował o najwyższe cele i już czekam na pierwszy trening – dodaje nowy zawodnik LOTOSU.

źródło: lotostrefl.com