22-letni wychowanek Trefla Gdańsk, Szymon Jakubiszak, opuszcza rodzinne miasto i od przyszłego sezonu siatkarskiej PlusLigi reprezentował będzie barwy Cuprum Lubin.

Młody przyjmujący rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w Trójmieście. Jakubiszak grał w Treflu Gdańsk we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Już jako 17-latek miał okazję trenować z pierwszą drużyną “Gdańskich Lwów”, występującą w ekstraklasie, lecz dopiero w sezonie 2016/2017 zadebiutował w PlusLidze.

Nowy zawodnik zespołu z Lubina ma na koncie wiele osiągnięć w żółto-czarnych barwach, jak i biało-czerwonych. Przyjmujący w 2016 roku wraz z reprezentacją Polski juniorów wywalczył złoto Mistrzostw Europy, a rok później stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w tej samej kategorii wiekowej. Natomiast do największych sukcesów klubowych z pewnością może zaliczyć zdobycie Pucharu Polski oraz wywalczenie brązowego medalu PlusLigi w sezonie 2017/18.

– Głównym powodem mojego wyboru była możliwość współpracy z trenerem Marcelo Fronckowiakiem. Jestem pewien, że dzięki niemu poprawię swoje umiejętności. Liczę również na to, że stworzymy zgrany zespół razem z chłopakami z drużyny – powiedział nowy przyjmujący Cuprum Lubin – Myślę, że zmiana klubu i otoczenia dobrze wpłynie na mój rozwój. Jestem jeszcze dość młodym zawodnikiem ale uznałem, że najwyższa pora coś zmienić – dodaje.

źródło: ks.cuprum.pl / oprac.własne

fot: KG Photo