Transfery: Szczeciński gwiazdozbiór znów się powiększył

Działacze szczecińskiego przedstawiciela PlusLigi nie zwalniają tempa. Tym razem pozyskali libero reprezentacji Francji Nicolasa Rossarda

Dla nowego zawodnika Stoczni Szczecin będzie to pierwszy zagraniczny kontrakt. Dotychczas reprezentował bowiem kluby w rodzimej lidze. Na swoim koncie ma dwa srebrne medale tamtejszej ligi. Występował również w narodowych barwach. Teraz postanowił spróbować swoich sił w PlusLidze, co jak podkreśla bardzo go cieszy – Uważam, że Włochy i Polska to dwa najlepsze kraje do grania w siatkówkę, więc transfer do Stoczni jest dla mnie spełnieniem marzeń. Kiedy pojawiła się opcja przejścia do Szczecina, to nie wahałem się ani przez chwilę. Powstaje tu wielki projekt, w którym biorą udział znakomici zawodnicy, jak choćby Matej Kazijski czy Łukasz Żygadło. Słyszałem też dużo pozytywnych opinii o pierwszym trenerze i dlatego cieszę się, że będę mógł być częścią tego całego przedsięwzięcia – komentuje swoją decyzję nowy libero Stoczni Szczecin.

Zawodnik miał już jednak okazję zasmakować gry w naszym kraju. Były to Mistrzostwa Świata 2014, które wspomina bardzo dobrze – Moją pierwszą imprezą międzynarodową w barwach reprezentacji Francji były mistrzostwa świata, które w 2014 roku odbyły się w Polsce. Z tamtego turnieju zapamiętałem między innymi szczególną atmosferę, jaka panowała na trybunach. Bardzo się cieszę, że teraz przyjdzie mi grać właśnie przed tak wspaniałą publicznością. Odliczam dni do spotkania z naszymi fanami i nie mogę doczekać się rozpoczęcia ligi – dodaje.

Nicolas Rossard będzie występował z numerem “16” na koszulce.

źródło, grafika: Stocznia Szczecin

Facebook Comments