Działacze szczecińskiego przedstawiciela PlusLigi nie zwalniają tempa. Tym razem pozyskali libero reprezentacji Francji Nicolasa Rossarda

Dla nowego zawodnika Stoczni Szczecin będzie to pierwszy zagraniczny kontrakt. Dotychczas reprezentował bowiem kluby w rodzimej lidze. Na swoim koncie ma dwa srebrne medale tamtejszej ligi. Występował również w narodowych barwach. Teraz postanowił spróbować swoich sił w PlusLidze, co jak podkreśla bardzo go cieszy – Uważam, że Włochy i Polska to dwa najlepsze kraje do grania w siatkówkę, więc transfer do Stoczni jest dla mnie spełnieniem marzeń. Kiedy pojawiła się opcja przejścia do Szczecina, to nie wahałem się ani przez chwilę. Powstaje tu wielki projekt, w którym biorą udział znakomici zawodnicy, jak choćby Matej Kazijski czy Łukasz Żygadło. Słyszałem też dużo pozytywnych opinii o pierwszym trenerze i dlatego cieszę się, że będę mógł być częścią tego całego przedsięwzięcia – komentuje swoją decyzję nowy libero Stoczni Szczecin.

Zawodnik miał już jednak okazję zasmakować gry w naszym kraju. Były to Mistrzostwa Świata 2014, które wspomina bardzo dobrze – Moją pierwszą imprezą międzynarodową w barwach reprezentacji Francji były mistrzostwa świata, które w 2014 roku odbyły się w Polsce. Z tamtego turnieju zapamiętałem między innymi szczególną atmosferę, jaka panowała na trybunach. Bardzo się cieszę, że teraz przyjdzie mi grać właśnie przed tak wspaniałą publicznością. Odliczam dni do spotkania z naszymi fanami i nie mogę doczekać się rozpoczęcia ligi – dodaje.

Nicolas Rossard będzie występował z numerem „16” na koszulce.

źródło, grafika: Stocznia Szczecin