Młoda środkowa Sonia Kubacka przedłużyła kontrakt z radomskim przedstawicielem Ligi Siatkówki Kobiet. Dla zawodniczki będzie to już trzeci sezon w barwach Radomki.

Sonia Kubacka trafiła “pod skrzydła” trenera Jacka Skroka w chwili, gdy Radomka zapewniła sobie udział w rozgrywkach I Ligi. Po wejściu do ekstraklasy klub postanowił dać jej szansę dalszego rozwoju. W minionym sezonie zapisała na swoim koncie równo 100 punktów, w tym 8 asów serwisowych. – Jak na pierwszy sezon w LSK uważam, że drużyna, sztab szkoleniowy i wszystkie osoby związane z klubem poradziły sobie bardzo dobrze. Cieszę się, że od początku wspierała nas grupa kibiców, dzięki którym z każdym kolejnym meczem pewniej czułyśmy się na parkiecie. Sportowo nie mamy się czego wstydzić, a z każdym następnym sezonem na pewno będzie lepiej – mówi środkowa Radomki . – Wiem jak silną i waleczną drużynę chcą zbudować sztab i władze klubu. Cieszę się, że dalej jestem częścią tego projektu. Ja od początku dawałam z siebie wszystko. Do wszystkiego podchodziłam z pozytywnym nastawieniem i dalej tak jest. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości – dodaje zawodniczka.

Środkowa jest piątką zawodniczką, która do tej pory została oficjalnie potwierdzona przez klub. Poza nią radomską drużynę będą reprezentowały m.in. Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Zaborowska, Julieta Lazcano oraz Agata Witkowska.

źródło: E.Leclerc Radomka Radom, fot.: Artur Stachniak