PGE Skra Bełchatów pozyskała nowego atakującego. Został nim reprezentant Estonii – Renee Teppan. W minionym sezonie grał we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował barwy Trentino Volley.

W swojej karierze 128 razy grał w narodowych barwach Estonii. Na koncie ma choćby zwycięstwo w Lidze Europejskiej. W poprzednim sezonie reprezentując barwy włoskiego klubu grał w parze z  Lucą Vettorim. We włoskiej drużynie zanotował 40 występów, w których zdobył 172 punkty.

Wybrałem PGE Skrę, ponieważ moim celem jest gra na najwyższym poziomie. PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig na świecie, a klub z Bełchatowa jest Mistrzem Polski, więc nie musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy taka drużyna zaoferowała mi kontakt. Wiem, że klub jest mocny zarówno na poziomie siatkarskim jak i organizacyjnym. Uwielbiam grać przy głośnym dopingu kibiców, a w Bełchatowie są oni jednymi z najlepszych na świecie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – mówi nowy atakujący bełchatowskiego zespołu, który nie ukrywa, że śledził zmagania swojej przyszłej drużyny – Oglądałem wszystkie mecze od półfinałów i kiedy tylko miałem czas, śledziłem rywalizację w PlusLidze, ponieważ znajduję przyjemność w oglądaniu meczów na wysokim poziomie. Uważam, że wiem wystarczająco o PGE Skrze, ponieważ lubię być doinformowany, co dzieje się w sporcie, który kocham. To czołowy klub z najlepszymi siatkarzami, sztabem oraz kibicami. Dwóch Estończyków Robert Täht, Keith Pupart oraz trener Gheorghe Crețu spędzili w Polsce trzy lata i przekazali mi dodatkowe informacje o PGE Skrze. Ale nie tylko oni. Słyszałem wiele dobrych opinii o klubie. Feedback jest bardzo pozytywny. Ubiegły sezon w Trento dał mi wiedzę, jak działają najlepsze kluby i jestem pewny, że mogę podjąć to wyzwanie – podkreśla 24-latek, dla którego liga polska będzie czwartą, w której wystąpi.

Myślę, że ludzie w Polsce są podobni do Estończyków. Wiem, że dołączenie do zespołu i porozumienie się z drużyną nie będzie trudne. Dwa lata temu spędziłem trochę czasu w Lubinie na zgrupowaniu kadry i nie czułem wtedy, że życie tam było inne w porównaniu do życia w domu, czyli Estonii. Jestem podekscytowany, by poznać bliżej polską kulturę i kuchnię – zaznacza Teppan i dodaje na zakończenie: – Wielkie gratulacje za Mistrzostwo w tak silnej lidze. Dlaczego nie powtórzyć tego sukcesu w kolejnym sezonie?! – dodaje nowy atakujący Skry.

źródło: PGE Skra Bełchatów