ONICO Warszawa skompletowało skład na pozycji środkowego. Lukę po odejściu Waldemara Świrydowicza zapełnił dotychczasowy gracz Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Sebastian Warda. 

28-letni Sebastian Warda pierwsze szlify zdobywał w Chemiku Olsztyn. Jego kolejnym przystankiem był Joker Piła, skąd przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała. W sezonie 2011/2012 był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a następnie bronił barw Effectora Kielce. W latach 2013-2016 występował w będzińskim MKS-ie, skąd trafił do Aluron Virtu Warty Zawiercie, z którą w maju wywalczył awans do PlusLigi.

– Dołączam do drużyny, która ma przed sobą ciekawie zapowiadający się sezon. Liczę, że będziemy osiągać dobre wyniki, a ja rozwinę swoje umiejętności. Miałem inne propozycje, ale ta z Warszawy była najlepsza. Cieszę się, że będę zawodnikiem ONICO. Wiem, z kim przyjdzie mi walczyć o miejsce w wyjściowym składzie, ale nie chcę skupiać się na nazwiskach, które znajdą się w szóstce. Najważniejsze jest dobro zespołu – powiedział Warda po podpisaniu kontraktu.

Wcześniej stołeczny klub po trzech latach opuścił inny środkowy, Waldemar Świrydowicz. Kontrakt z 30-latkiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

 ONICO Warszawa przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 7 sierpnia.

źródło, fot: onicowarszawa.pl