Niemiecki przyjmujący, który przed dwa ostatnie sezony reprezentował żółto-czarne barwy, w następnych rozgrywkach nie zagra już w Gdańsku. Kontrakt Sebastiana Schwarza z LOTOSEM Treflem wygasł z końcem maja, a dziś o jego pozyskaniu poinformowała drużyna rosyjskiej Superligi, Kuzbass Kemerowo.

Sebastian Schwarz zasilił szeregi LOTOSU Trefla dwa lata temu. W swoim pierwszym sezonie w Gdańsku Niemiec wystąpił w 33 z 35 meczów LOTOSU Trefla, 32 z nich rozpoczynając w wyjściowej szóstce. Średnio w każdym spotkaniu zdobywał 11,5 punktu i dwa razy otrzymywał tytuł MVP zwycięskich pojedynków gdańskich siatkarzy. Świetne zawody rozegrał również w finale Pucharu Polski, kiedy zdobył 21 oczek i przyczynił się do wywalczenia tego trofeum przez zespół żółto-czarnych.

W minionych rozgrywkach zawodnik wystąpił we wszystkich 27 meczach LOTOSU Trefla w PlusLidze, 19 z nich rozpoczynając w wyjściowym składzie. Zdobył w tym czasie 254 punkty, co dało średnią 9,4 oczka na mecz. Raz został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Z drużyną wywalczył Superpuchar Polski, a także awansował do najlepszej 12 Europy.

Bardzo dziękujemy Sebastianowi za dwa sezony spędzone w Gdańsku, ciężką pracę wkładaną w codzienny trening, a także determinację i wolę walki, którą okazywał podczas meczów. Sebastian to wspaniały człowiek, który wykazywał się ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i kolejnych sukcesów na siatkarskich parkietach – mówi Dariusz Gadomski, Prezes Zarządu LOTOSU Trefla Gdańsk.

inf.prasowa