Zarząd klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformował o rozwiązaniu kontraktu z 27-letnim przyjmującym reprezentacji Belgii – Samem Deroo.

W 2015 roku siatkarz zadebiutował w barwach klubu z Kędzierzyna-Koźla przychodząc w włoskiego zespołu Blu Volley Werona. Razem z ekipą z województwa opolskiego trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski (w 2016, 2017 i 2019 roku). Wywalczył również dwa Puchary Polski (w 2017 i 2019 roku). Deroo jest też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Belgii. Wraz z krajową drużyną walczy obecnie na mistrzostwach Europy.

– Przez całe lato nie mogłem doczekać się powrotu do Kędzierzyna-Koźla po mistrzostwach Europy i rozpoczęcia nowego sezonu, lecz pojawiła się oferta z rosyjskiego klubu. Po krótkiej rozmowie wszyscy doszli do porozumienia – napisał Sam Deroo na swoim instagramowym profilu – Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować klubowi, który uwierzył we mnie cztery lata temu i zaprosił mnie do swojej drużyny. Dziękuję też Polsce za pokazanie mi jak siatkówka może zjednoczyć ludzi. Jestem podekscytowany, że rozpoczynam tę przygodę i nowy rozdział w moim życiu.

W nadchodzącym sezonie Belg wystąpi w barwach VC Dynamo Moskwa.

– O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie – powiedział Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: ZAKSA.pl