Sam Dero podpisał nowy kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. Belg będzie występował w zespole mistrza Polski w kolejnym sezonie.

Sam Deroo dołączył do ZAKSY w sezonie 2015/2016. Poprzednim klubem Belga była Calzedonia Verona. Siatkarz wywalczył z zespołem dwa mistrzostwa kraju, a w tym roku także Puchar Polski. Reprezentant Belgii był jednym z podstawowych graczy ZAKSY przez poprzednie dwa sezony. W sezonie 2016/2017 w rozgrywkach ligowych zdobył 450 punktów. Jest to pierwszy zawodnik, który przedłużył kontrakt z kędzierzyńskim zespołem.

Dla mnie Sam Deroo to kluczowy zawodnik tego zespołu, bez wątpienia jeden z liderów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do tego jeden z wyróżniających się siatkarzy grających w PlusLidze, co potwierdził chociażby w tym sezonie. Od początku podkreślałem, jak ważną jest dla mnie postacią w składzie ZAKSY. W mojej wizji budowy zespołu zatrzymanie Sama było bardzo ważne, naprawdę cieszę się, że zostaje z nami i jestem dumny, że będę mógł z nim pracować – komentował nowy szkoleniowiec ZAKSY, Andrea Gardini.

 –Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE. Zarówno ja, jak i moja dziewczyna czujemy się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze nie tylko ze względu na sukcesy. Ludzie, otoczenie w klubie, praca jaką wykonujemy – to wszystko przemawiało za pozostaniem w Kędzierzynie – mówił Belg i dodał – Wierzę , że w kolejnych sezonach będziemy grać jak najlepiej, że będziemy mieć dobry zespół, który będzie walczył o obronę mistrzostwa kraju, ale też podejmie walkę w Lidze Mistrzów.

źródło: zaksa.pl