Kolejny siatkarz przedłużył umowę z PGE Skrą Bełchatów. Po Mariuszu Wlazłym, Robercie Milczarku i Karolu Kłosie, podpis pod nową umową złożył 22-letni rozgrywający, Marcin Janusz.

Marcin Janusz w ostatnim ligowym sezonie na parkiecie pojawił się w 21 spotkaniach, w których rozegrał łącznie 37 setów. Najbardziej wyróżniał się w ligowym starciu z Łuczniczką Bydgoszcz oraz Azimutem Modena w Champions League, gdzie popisał się pamiętną serią świetnych zagrywek. Później stanął też przed trudnym zadaniem, kierując grą żółto-czarnych w wyjazdowym spotkaniu I rundy play-off Ligi Mistrzów przeciwko Cucine Lube Civitanova.

– Myślę, że każdy z nas otrzymał lekcję na przyszłość. Postaramy się w przyszłym roku poprawić i powalczyć o złoto – zapowiada Janusz, który ze Skrą zdobył już Puchar Polski oraz srebrny i brązowy medal PlusLigi.

Janusz od początku swojej kariery związany jest z bełchatowskim klubem. Zadebiutował w nim w marcu 2012 roku w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem, w wieku niespełna 18 lat. Później trzy sezony spędził na wypożyczeniach – przez dwa lata bronił barw AZS-u Częstochowa, a następnie jeden rok spędził w kieleckim Effectorze. W 2015 roku wrócił do PGE Skry.

Umowa z 22-latkiem została przedłużona o rok.

źródło: skra.pl