Drużyna z Bełchatowa potwierdziła nazwisko nowego przyjmującego, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy klubu. Został nim reprezentant Estonii – Robert Täht. Sympatycy naszej męskiej, klubowej siatkówki mieli już okazję wielokrotnie go oglądać na plusligowych boiskach.

Zawodnik w minionym sezonie reprezentował barwy zespołu z Rzeszowa, spędził też dłuższy czas w Cuprum Lubin. Grał również w drużynach Sir Safety Perugia, zdobywając Superpuchar Włoch., czy Arkas Izmir. Wywalczył wówczas srebro mistrzostw Turcji.

Zawodnik grając w narodowych barwach wywalczył dwukrotnie złoto Ligi Europejskiej.

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do PGE Skry. Oczekiwania przed kolejnym sezonem są bardzo duże, tym bardziej, że będziemy mieli mocną drużynę. Fani w Polsce są niesamowici, a szczególnie ci z Bełchatowa. Miałem okazję zobaczyć ich grając w przeciwnych zespołach w hali Energia. Byli znakomici i tworzyli niezwykłą atmosferę. Nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Bełchatowa i rozpoczniemy nowy sezon – mówi Robert Täht.

Uważam, że Robert nie pokazał jeszcze do końca swoich możliwości. Zebrał już doświadczenie grając w polskiej lidze, po czym znalazł się we Włoszech. Tam również udowodnił swoje ogromne umiejętności. Wierzę, że będzie to duży impuls. Wiążemy z nim duże nadzieje. To gracz ultraofensywny ze świetną zagrywką. Wierzę, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny w przyszłym sezonie – dodaje Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

źródło, fot. PGE Skra Bełchatów