Przyjmujący Robbert Andringa zostaje w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zawodnik przedłużył swój kontrakt o kolejny rok

W obecnym sezonie na 29 rozegranych jak dotychczas meczów, zdobył łącznie 248 punktów. Swoim rywalom zafundował 198 skutecznych ataków, 16 asów serwisowych oraz 40 bloków.

Zawodnik jest zadowolony z faktu pozostania w Olsztynie – Czuję się tutaj bardzo dobrze. Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna – przyznaje.

Również władze klubu nie kryją zadowolenia z faktu podpisania kontraktu – Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna. Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn – podkreślił Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie, Pan Tomasz Jankowski.

źródło Indykopl AZS Olsztyn