W sezonie 2017/2018 nowym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn będzie holenderski przyjmujący, Robbert Andringa.

Robbert Andringa urodził się 28 kwietnia 1990 roku w holenderskim Assen. Pierwszym profesjonalnym klubem przyjmującego był jego rodzimy Lycurgus Groningen Volleyball, w którym występował w latach 2008-2013. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył srebrny (2012,2013) oraz brązowy (2009,2010) medal, a także wystąpił w europejskich pucharach.

W 2013 roku, Andringa przeniósł się do Belgii, gdzie stał się jednym z podstawowych zawodników w Lindemans Aalst. Dobra gra w przyjęciu holenderskiego zawodnika, zaowocowała zdobyciem w 2015 roku Pucharu oraz Superpucharu Belgii. W rozgrywkach ligowych, ekipa z Aalst zdobyła srebrny medal. Po udanym sezonie w Lindemans Aalst, siatkarz postanowił spróbować swoich sił w lidze francuskiej, broniąc barw Stade Poitiers, z którą zajął 8. miejsce.

Robbert Andringa jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Holandii, z którą w 2012 roku zdobył złoty medal w Lidze Europejskiej. Rok później, wraz z kolegami z drużyny stanął na najniższym stopniu podium w Memoriale Hubera Jerzego Wagnera.

Robbert Andringa w przyszłym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn! Holenderski przyjmujący zastąpi w zespole Aleksandra Śliwkę, któremu dziękujemy za rok spędzony w stolicy Warmii i Mazur.

Priorytetem było dla nas zatrzymanie Aleksandra Śliwki – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. –  Od lutego prowadziliśmy rozmowy z samym zawodnikiem oraz Asseco Resovią Rzeszów w sprawie wypożyczenia na kolejny sezon. Niestety nie otrzymaliśmy zgody, więc szukaliśmy jego następcy. Wybór padł na reprezentanta Holandii, którego mocną stroną jest bardzo dobre przyjęcie zagrywki.  Jestem przekonany że zawodnik wkomponuje się w zespół, co przełoży się na dobre wyniki w następnym sezonie.

I dodaje: – Chciałbym także podziękować Olkowi Śliwce za grę w Indykpolu AZS Olsztyn.

Sam zawodnik również nie ukrywa radości z podpisania kontraktu. – Jestem zadowolony i podekscytowany z dołączenia do Indykpolu AZS Olsztyn w przyszłym sezonie – mówi Robbert Andringa. – Nie mogę się już doczekać, kiedy będę grał w PlusLidze i rywalizował z najsilniejszymi drużynami na świecie!

Kontrakt holenderskiego zawodnika z Indykpolem AZS Olsztyn będzie obowiązywał przez rok.

źródło: indykpolazs.pl
fot. indykpolazsp.pl