Grot Budowlani Łódź pozyskali nową zawodniczkę. Została ją serbska atakująca Jovana Brakocevic-Canzian, która na swoim koncie ma występy w bardzo mocnych klubach

Zawodniczka na pozycji atakującej zastąpi Kaję Grobelną, która postanowiła przenieść się do włoskiej ligi. Nowa atakująca brązowych medalistek minionego sezonu na swoim koncie ma wiele trofeów wywalczonych w rozgrywkach klubowych jak i reprezentacyjnych. Do najważniejszych bez wątpienia można zaliczyć Klubowe Mistrzostwo Świata, dwa złote medale Mistrzostw Turcji oraz srebro wywalczone we włoskiej lidze. Wraz z reprezentacją Serbii wywalczyła złoto i srebro Mistrzostw Europy, wicemistrzostwo świata oraz srebro Igrzysk Olimpijskich. Na swoim koncie ma również wiele nagród indywidualnych, w tym MVP Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń oraz Klubowych Mistrzostw Świata.

Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon – powiedziała nowa atakująca Budowlanych.

Po odejściu Kai Grobelnej długo szukaliśmy zawodniczki na pozycję atakującej. Nie chcieliśmy by to był przypadkowy wybór. Szukaliśmy zawodniczki, która będzie niekwestionowaną liderką. Ogromnie cieszę się, że rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu – dodaje prezes klubu, Marcin Chudzik.

źródło, grafika: Grot Budowlani Łódź