Klub aktualnych mistrzyń Polski potwierdził pozyskanie kolejnej zawodniczki, która w przyszłym sezonie wystąpi w szeregach drużyny. Będzie nią reprezentantka Serbii – Katarina Lazović, którą przed kilkoma dniami mogliśmy oglądać w trakcie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich we Wrocławiu.

Nowa przyjmująca ŁKS-u ma w swym dorobku już wiele sukcesów. Zawodniczka czterokrotnie sięgnęła po Mistrzostwo oraz Superpuchar Serbii jak również dwa razy zatriumfowała w Pucharze tamtego kraju.

Wiemy, że kibice czekali na potwierdzenie tego transferu już od jakiegoś czasu. Musieliśmy jednak poczekać na komplet dokumentów. Teraz już oficjalnie witamy Katarinę w naszym zespole. Cieszymy się, że wybrała właśnie ŁKS Commercecon Łódź jako swój pierwszy zagraniczny klub. To zawodniczka z dużym potencjałem – powiedziała Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź. – Wierzymy, że bardzo dobrze odnajdzie się w polskiej lidze, podobnie jak inne serbskie siatkarki, które miały lub mają okazję występować w Lidze Siatkówki Kobiet. – dodaje.

Katarina Lazović dołączy do swojej nowej drużyny po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego. Na przyjęciu wesprze Aleksandrę Wójcik i Darię Szczyrbę, które już wcześniej zostały oficjalnie potwierdzone przez łódzki klub.

ŁKS ma świetnych kibiców, całe miasto jak i cały kraj żyje siatkówką. Klub będzie grał w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, co jest kolejnym plusem. Mają chęć w tym sezonie obronić mistrzostwo kraju i zdobyć Pucharzobaczymy, czy się uda. – komentuje swoją decyzję zawodniczka.

źródło: ŁKS Commercecon Łódź, fot. Katarzyna Kozłowska