Brązowe medalistki minionego sezonu będą miały w swoich szeregach nową rozgrywającą. Została nią holenderska siatkarka Femke Stoltenborg. Zawodniczka będzie reprezentowała barwy łódzkiej drużyny w zbliżającym się sezonie.

Nowa rozgrywająca w poprzednim sezonie grała w niemieckim Allianz MTV Stuttgart, z którym wywalczyła wicemistrzostwo tamtejszej ligi. Zawodniczka w swoim dorobku posiada trzykrotne wicemistrzostwo Niemiec, Superpuchar Holandii oraz brązowy medal ligi holenderskiej.

W barwach narodowych swojego kraju dwukrotnie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy. Stanęła również na trzecim stopniu podium w turnieju  turnieju Volley Masters Montreux w 2015 roku jak rówież w turnieju World Grand Prix w 2016 r.

– Jestem bardzo podekscytowana na myśl o nadchodzącym sezonie, nowych wyzwaniach w nowym dla mnie kraju. Nie mogę się doczekać gry w polskiej lidze. Naprawdę się cieszę, że pojawiła się na mojej drodze możliwość gry dla Budowlanych. Dużo słyszałam o klubie, zawodniczkach, pracownikach klubu i jestem pod wrażeniem, cieszę się na nowe doświadczenia – powiedziała nowa zawodniczka Grot Budowlanych Łódź, Femke Stoltenborg.

Bardzo cieszymy się, że w przyszłym sezonie Femke Stoltenborg będzie prowadziła grę w naszym zespole. Jest to zdolna zawodniczka, która posiada spore doświadczenie w walce o najwyższe cele – dodaje prezes  łódzkiego klubu Marcin Chudzik.

źródło: Grot Budowlani Łódź