E. Leclerc Radomka Radom zostanie mocno przebudowana względem minionego sezonu. Kolejną zawodniczką, która w nadchodzącym sezonie zasili szeregi drużyny będzie reprezentantka Argentyny Julieta Lazcano, grająca na pozycji środkowej.

Mierząca 190 cm zawodniczka grała w narodowych barwach m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich. To właśnie awans na nie uważa za swój największy sukces w karierze – Moim największym sukcesem było zakwalifikowanie się po raz pierwszy w 2016 na Igrzyska Olimpijskie z zespołem Las Panteras (Reprezentacja Argentyny w piłce siatkowej kobiet [przyp. red.]). To był historyczny moment zarówno dla mnie, jak i dla drużyny. Teraz walczymy o Tokio 2020. W ciągu ostatnich sześciu lat uczestniczyłam w najważniejszych imprezach siatkarskich: dwa razy Mistrzostwa Świata, dwa razy Puchar Japonii, Igrzyska Olimpijskie, trzy razy Grand Prix oraz wszystkie zawody w Ameryce (Pan-American) Kolejny sezon spędzi w drużynie z Radomia prowadzonej przez trenera Jacka Skroka.

Kiedy otrzymałam propozycję z Polski, byłam zachwycona. Słyszałam wiele dobrego o Waszej lidze i grałam z kilkoma polskimi zawodniczkami. Miniony sezon spędziłam w Brazylii, gdzie również poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Myślę, że Liga Siatkówki Kobiet to kolejne wyzwanie. Wiem, że polska publiczność jest bardzo ciepła i miła, a dla mnie to ważne, by dzielić się siatkarskimi chwilami z kibicami – powiedziała nowa środkowa Radomki.

źródło: E.Lelclerc Radomka Radom, fot.: FIVB