Espadon Szczecin ogłosił dziś drugi zagraniczny transfer. Po fińskim rozgrywającym, Eemim Tervaporttim, do zespołu z Pomorza dołączy 29-letni Kanadyjczyk, Justin Duff. Z siatkarzem z Kraju Klonowego Liścia podpisano roczny kontrakt.

Justin Duff to 29-letni środkowy, mierzący 202 cm wzrostu. W swojej karierze reprezentował już barwy takich zespołów, jak Arkas Spor Izmir, Belogorie Bielgorod, Benfica Lizbona czy Olympiakos Pireus, w którym spędził poprzedni sezon. Polscy kibice z pewnością pamiętają go z występów w PlusLidze, gdyż w rozgrywkach 2014/2015 był siatkarzem Transferu Bydgoszcz.

Duff ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo Turcji, został mistrzem Rosji i sięgnął po Puchar Grecji, gdzie wygrał też Puchar Ligi i wicemistrzostwo kraju. W swoim dorobku ma również brązowy medal ligi austriackiej. 29-latek jest także wieloletnim reprezentantem Kanady. W drużynie narodowej rozegrał aż 162 spotkania i wygrał z nią mistrzostwa Ameryki Północnej, w których wcześniej wywalczył też srebrny i brązowy krążek.

– Justin to zawodnik o bardzo dużym potencjale, który nie do końca jeszcze sprzedał się w międzynarodowej siatkówce. Mocno wierzymy, że drzemią w nim wielkie możliwości, które w odpowiednich warunkach zaprezentuje. To jego drugie podejście do Plusligi i obie strony są mocno zdeterminowane, aby dać z siebie wszystko – zapowiada trener szczecinian, Michał Gogol.

źródło: volleyespadon.pl