Na takie transfery czekają kibice całej PlusLigi. Roczny kontrakt z ekipą z Zawiercia podpisał reprezentant Brazylii, Flavio Gualberto. Nowy rycerz Jurajskiej Armii wygrał wraz ze swoją reprezentacją Puchar Świata, został też wybrany najlepszym środkowym mistrzostw Ameryki Południowej. 

– To siatkarz, który gra coraz częściej w reprezentacji Brazylii. Bardzo atletyczny zawodnik, skaczący wysoko – chwali nowego środkowego Aluron Virtu CMC Zawiercie trener Igor Kolaković. – Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

Po przedwczesnym zakończeniu brazylijskiej Superligi z powodu koronawirusa władze SESC-RJ ogłosiły, że w kolejnym sezonie nie zgłoszą drużyny do rozgrywek, a Flávio postanowił kontynuować karierę w Polsce. Aluron Virtu CMC Zawiercie będzie jego pierwszym zagranicznym klubem.

– Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie – zdradza powody decyzji Flávio Gualberto. – Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju – dodaje brazylijski środkowy.

– Jestem pewien, że Flávio będzie znaczącym wzmocnieniem naszego zespołu. W swojej charakterystyce pasuje idealnie do planowanej koncepcji gry – mówi Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran. – Należy również pamiętać, że sezon przedolimpijski jest szczególnie ważny dla każdego ambitnego reprezentanta siatkarskich potęg. Wiem, że możliwość rozegrania go w lidze mistrzów świata była dla Flávio poważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji – dodaje sternik naszego klubu.

źródło/foto: Aluron Virtu CMC Zawiercie