MKS Będzin znalazł zastępstwo dla Rafaela Araujo. Nowym atakującym zespołu Gido Vermeulena będzie Australijczyk, Lincoln Alexander Williams.

Nowy nabytek będzinian mierzy 200 cm wzrostu i jest wychowankiem klubu AIS, z którym w 2012 roku zdobył mistrzostwo Australii. Następnie wyjechał do Europy, gdzie najpierw występował w szwedzkim VC Linkopings, w barwach którego został brązowym medalistą mistrzostw i zdobywcą pucharu tego kraju. Sezon 2013/2014 Williams spędził na zapleczu Serie A, gdzie grał w Volley Corigliano, a w latach 2014 – 2017 reprezentował Selver Tallin. Z estońskim klubem dwukrotnie został mistrzem kraju, raz wicemistrzem, a do tego dołożył srebrny medal Ligi Bałtyckiej.

Ostatni sezon Williams spędził w United Volleys Rhein-Main, w barwach którego został brązowym medalistą Bundesligi. Co ciekawe, od nowego sezonu klub ten poprowadzi były szkoleniowiec będzinian, Stelio DeRocco.

Nowy atakujący MKS-u ma za sobą występy w reprezentacji Australii w Lidze Narodów. Z bardzo dobrej strony pokazał się przede wszystkim w spotkaniach z Rosją i Iranem, w których zdobył razem 42 punkty. Łącznie w całych rozgrywkach uzbierał 81 “oczek”.

24-latek będzie trzecim Australijczykiem w historii ekipy z Będzina. Wcześniej w barwach MKS-u występowali Harrison Peacock i Nathan Roberts.  – Rozmawiałem z nimi i o PlusLidze, i o Waszym klubie. Obaj utwierdzili mnie w przekonaniu, że to dobry wybór, dobry kierunek, choć nie ukrywam, że gra w Polsce już od dawna była moim marzeniem – mówi Williams na łamach oficjalnej strony będzińskiego klubu.

L.A. Williams jest piątym zawodnikiem, który zasilił klub z Będzina w tym okienku transferowym. Wcześniej do MKS-u dołączyli Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal i Tomasz Kowalski.

źródło: mksbedzin.pl
fot: FIVB

Viralstat - Track, measure, analyze and compare social videos and profiles to fit your needs.