23-letni mistrz Polski zasila szeregi GKS-u Katowice.

O tym zawodniku mówi ostatnio cała sportowa Polska. Rafał Szymura od wielu lat pokazuje swój wielki siatkarski talent na ligowych parkietach, a ostatnio sięgnął po mistrzostwo Polski wraz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To on był bohaterem i MVP ostatniego meczu finału PlusLigi. Niezmiernie miło nam poinformować, że w przyszłym sezonie Rafał Szymura będzie występował w barwach GieKSy!

Nowy przyjmujący GKS-u Katowice pochodzi z Rybnika i tam stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym czasie sięgał z młodzieżowymi reprezentacjami po medale mistrzostw świata i Europy. Seniorską karierę rozpoczął w AZS-ie Częstochowa. Ostatnie dwa sezony spędził w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie oprócz wspomnianego mistrzostwa Polski wywalczył również Puchar Polski oraz srebrny medal PlusLigi.

– Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Wcześniej kontrakt z GKS-em Katowice podpisali rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz, libero Szymon Gregorowicz, środkowy Miłosz Zniszczoł oraz przyjmujący Adrian Buchowski. Umowy z klubem przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/2020 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.

 

źródło: inf. prasowa / fot. Kinga Grzonkowska