Po licznych pożegnaniach w stołecznym zespole przyszedł czas na wzmocnienia. Od nowego sezonu szeregi ONICO Warszawa zasili Rafael Araujo.

Brazylijski atakujący ostatnie dwa sezony spędził w MKS-ie Będzin. Wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego, zdobywając łącznie 1007 punktów (848 atakiem, 81 zagrywką i 78 blokiem). Pięciokrotnie był nagradzany statuetką dla najlepszego gracza meczu.

Do PlusLigi trafił z brazylijskiego SESI Sao Paulo, w barwach którego w 2015 roku został wicemistrzem kraju. Wcześniej występował jeszcze w Funvic Taubate, a jego pierwszym klubem w seniorskiej siatkówce był Cimed/Sky, który z „Rafą” w składzie wywalczył mistrzostwo Brazylii.

27-latek ma również doświadczenie na międzynarodowych parkietach. Do reprezentacji po raz pierwszy powołał go w 2014 roku Bernardo Rezende. W narodowych barwach zdobył srebrny medal Ligi Światowej i Igrzysk Panamerykańskich. Wcześniej, grając w młodzieżowych kadrach, został mistrzem świata do lat 23 i mistrzem Ameryki Południowej juniorów.

Informację o transferze Araujo do ONICO podała w mediach społecznościowych agencja menedżerska 27-latka, DM7 Sports. Brazylijczyk jest drugim zawodnikiem, który dołączył do warszawskiej drużyny przed sezonem 2018/2019. Wcześniej stołeczny klub związał się z 19-letnim przyjmującym, Mateuszem Janikowskim.

źródło: inf. własna, DM7 Sports