Mistrz świata juniorów poprowadzi w przyszłym sezonie grę Chemika Bydgoszcz. Szeregi zespołu Przemysława Michalczyka zasilił Radosław Gil.

Utalentowany rozgrywający pochodzi z miejscowości Kozy. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w BBTS-ie Bielsko-Biała oraz Winnerze Czechowice-Dziedzice. W 2012 roku trafił do nowo powstałej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Po sezonie 2013/2014, spędzonym w SMS-ie PZPS Spała, Gil powrócił na Górny Śląsk. Początkowo występował w Młodej Lidze, lecz z czasem został włączony do pierwszego zespołu Pomarańczowych. Pod skrzydłami Marka Lebedewa zadebiutował w ekstraklasie, a w sezonie 2016/2017 został brązowym medalistą mistrzostw Polski.

Kolejnym krokiem w karierze Gila był transfer do Calcitu Kamnik. W słoweńskim zespole rozgrywający mógł zasmakować regularnej gry w wyjściowym składzie i wywalczył wicemistrzostwo kraju. Po roku za granicą 21-latek zdecydował się jednak na powrót do PlusLigi. W minionych rozgrywkach bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowy nabytek klubu z Bydgoszczy może się też poszczycić sukcesami w młodzieżowej siatkówce. Był częścią złotej drużyny Sebastiana Pawlika, która przed dwoma laty zdobyła mistrzostwo świata U21. W Chemiku na pozycji rozgrywającego będzie rywalizował z doświadczonym Piotrem Lipińskim.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl
fot. CEV