MKS Będzin kontynuuje transferową ofensywę. Szeregi zespołu Jakuba Bednaruka zasilił reprezentant Iranu, Purya Fayazi.

26-letni przyjmujący aktualnie wraz ze swoją reprezentacją bierze udział w Lidze Narodów. Irańczycy po trzech weekendach mają na koncie osiem zwycięstw i 24 punkty, co czyni ich liderami rozgrywek. Podczas zakończonego wczoraj turnieju w Urmii Persowie wygrali wszystkie spotkania, pokonując kolejno Kanadę (3:1), Polskę (3:2) oraz Rosję (3:0).

Znaczącą rolę w drużynie Igora Kolakovicia odgrywa Purya Fayazi. Nowy nabytek MKS-u Będzin w ośmiu z dziewięciu meczów wyszedł w podstawowym składzie i zdobył łącznie 95 punktów. Więcej “oczek” dla Irańczyków uzbierali tylko Amir Ghafour (151) oraz Seyed Mohammad Mousavi (97).

 – Jesteśmy w gazie. Mamy mocną ekipę, którą potrafi walczyć i wygrywać z każdym. Czujemy, że w tym sezonie możemy dać dużo radości naszym kibicom i zapisać świetny rozdział w historii irańskiej siatkówki – twierdzi nowy gracz MKS-u.

Mierzący 194 centymetry Fayazi ma na koncie również występy w młodzieżowych reprezentacjach, zaś w dorosłej kadrze zadebiutował pod wodzą Julio Velasco w 2011 roku. Dał się wówczas poznać polskim kibicom, kiedy to poprowadził Persów do zwycięstwa nad biało-czerwonymi w Pucharze Świata.

Pochodzący z Teheranu siatkarz całą swoją dotychczasową karierę spędził w irańskich klubach, takich jak Shahradari Urmia czy Sarmayeh Bank. W ubiegłym sezonie bronił zaś barw Shahradari Varamin, z którym zdobył mistrzostwo kraju, a on sam został wybrany najlepszym siatkarzem ligi. Sięgnął również po złoty medal mistrzostw Azji, w finale których zespół z Varamin pokonał Panasonic Panthers Michała Kubiaka.

 – Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ MKS to mój pierwszy zagraniczny klub. Z niecierpliwością czekam na przylot do Polski – mówi Irańczyk.

Purya Fayazi to czwarty przyjmujący MKS-u na sezon 2019/2020. Poza nim na tej pozycji w zespole z Będzina będą występowali Rafał Sobański, David Sossenheimer oraz Jan Fornal.

źródło: mksbedzin.pl
fot. FIVB