Adrian Buchowski dołączył do drużyny ze stolicy Warmii i Mazur przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu. Wcześniej był on przez 3 lata zawodnikiem Effectora Kielce.

Przyjmujący o wyjście w podstawowym składzie musiał walczyć z: Wojtkiem Włodarczykiem, Olkiem Śliwkom i Ezequielem Palaciosem. Buchowski w tym sezonie PlusLigi wystąpił w 45 setach, zdobywając łącznie 70 punktów: 61 atakiem, 4 blokiem i 5 asem serwisowym. Sezon 2016/2017 w wykonaniu siatkarza nie był pierwszym i ostatnim w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur.

Adrian Buchowski będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa lata! – Zależało nam bardzo na przedłużeniu umowy z Adrianem – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Wielokrotnie udowadniał w minionym sezonie, że jest wartościowym graczem. Gwarantuje stabilizacje przyjęcia zagrywki , co ma ogromne znaczenie na boisku.

Sam zawodnik również nie ukrywa radość z podpisania nowego, dwuletniego kontraktu. – Jestem bardzo zadowolony, iż zarząd klubu jest zadowolony z mojej postawy w tym sezonie i obdarzył mnie zaufaniem – przyznaje Adrian Buchowski. – Moją ambicją jest to, aby dać od siebie dla drużyny jak najwięcej oraz jak najwięcej się rozwijać. Mam nadzieję, że będę mógł to dalej robić pod okiem nowego szkoleniowca. Kiedy dowiedziałem się, że nowym trenerem będzie Roberto Santilli, nie wahałem się ani chwili i zgodziłem się, aby przedłużyć kontrakt.