David Sossenheimer przenosi się do PlusLigi. W najbliższym sezonie reprezentant Niemiec będzie bronił barw MKS-u Będzin.

MKS Będzin to pierwszy zagraniczny klub w karierze Davida Sossenheimera. Przez ostatnie trzy sezony 22-latek występował w VfB Friedrichshafen, które prowadził selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen. – Dzięki niemu dojrzałem siatkarsko i choć nie udało nam się wygrać Bundesligi, to czas spędzony w VfB oceniam na duży plus. Myślę, że gra na kilku frontach pozwoliła mi nabrać doświadczenia i okrzepnąć mentalnie. To, czego się tu nauczyłem i nauczę w sezonie reprezentacyjnym, chciałbym przenieść na PlusLigę – mówi przyjmujący.

Sossenheimer był jedną z najważniejszych postaci zespołu z Friedrichshafen. Z ekipą Heynena zdobył trzy Puchary Niemiec, trzy Superpuchary kraju i trzy srebrne medale Bundesligi. Ponadto w 2017 roku został wybrany najlepszym atakującym spotkania o Superpuchar, a w kolejnej edycji wyróżniono go nagrodą dla MVP tych zawodów. Wcześniej 22-latek reprezentował również barwy takich klubów, jak TV Ingersoll Bühl czy TSV Unterhaching.

Ze względu na warunki fizyczne nie jest to typowy “młotek”, który potrafi mocno atakować. To zawodnik techniczny, wykazujący się mądrością i inteligencją w grze. Przewidujący, myślący, wiedzący co zrobić z piłką w każdej sytuacji. David jest uznaną marką w Niemczech, więc jego transfer do Będzina to wielka sprawa – cieszy się szkoleniowiec MKS-u, Jakub Bednaruk.

Niemiecki przyjmujący ma na koncie 18 oficjalnych występów w drużynie narodowej. W poprzedni weekend zagrał w meczach towarzyskich przeciwko reprezentacji Polski w Gliwicach. – Fantastyczne przeżycie. Ogromne wrażenie wywarła na mnie atmosfera w przepięknej hali. Polacy kochają siatkówkę, a zmieniając klub również zależało mi na tym, aby trafić do ligi, w której ludzie żyją tą dyscypliną. Teraz moje marzenie się spełnia – przyznaje.

Sossenheimer jest czwartym zawodnikiem, który wzmocnił klub z Będzina przed nowym sezonem. Wcześniej do zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego dołączyli TJ Sanders, Rafał Sobański oraz Bartosz Schmidt.

źródło: mksbedzin.pl, fot. CEV