Zarząd klubu z Warmii i Mazur poinformował dziś o zakontraktowaniu nowego zawodnika jakim jest Przemysław Stępień, były rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

26-letni rozgrywający pochodzący z Iławy rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w miejscowym zespole Zryw Volley. W 2010 roku zawodnik otrzymał propozycję występowania w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach Trefla Gdańsk. Stępień na dobre zadomowił się w Trójmieście, w którym spędził w sumie aż siedem sezonów, zdobywając z ekipą „Gdańskich Lwów” Super Puchar i Puchar Polski oraz wicemistrzostwo PlusLigi w 2015 roku.

W kolejnym sezonie siatkarz był zawodnikiem pierwszoligowego Dafi Społem Kielce, z którego następnie przeniósł się do ekipy mistrza kraju – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rok temu jako zawodnik kędzierzynian stanął na pierwszym stopniu podium Mistrzostw Polski i wywalczył krajowy Puchar.

– Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie. Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn – podsumował rozgrywający.

źródło: inf.prasowa / oprac.własne

fot: KG Photo