Po sezonie 2017/2018 klub z Podkarpacia opuściło dwóch rozgrywających: Lukas Tichacek i Michał Kędzierski. Znamy już nazwiska następców, którzy poprowadzą grę rzeszowskiego zespołu w przyszłym sezonie – to Kawika Shoji i Rafael Redwitz.

Kawika Shoji urodził się w Honolulu, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Outrigger Canoe Volleyball Club. Jednym z jego pierwszych osiągnięć było mistrzostwo NCAA, które wywalczył w 2010 roku. Karierę w Europie rozpoczął od występów w niemieckiej ekstraklasie, a konkretniej SCC Berlin. W barwach drużyny z Niemiec wywalczył m.in. trzykrotne mistrzostwo kraju czy brązowy medal Ligi Mistrzów. Amerykanin w 2015 roku przeniósł się do ligi tureckiej (Arkas Izmir), a sezon 2017/2018 rozgrywający spędził we Włoszech. Kawika Shoji prowadził grę zespołu z Monzy, który zakończył rozgrywki na 5. pozycji. Nowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów jest również wielokrotnym reprezentantem USA. Amerykanin drużyną narodową wygrał m.in. Puchar Panamerykański (2012), złoty medal Ligi Światowej (2014), Puchar Świata (2015), czy brązowy medal Igrzysk Olimpijskich (2016). Zawodnik związał się z klubem z Podkarpacia dwuletnią umową.

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2018/2019 zagra w drużynie z Rzeszowa jest Rafael Redwitz, który po kilku latach wraca na Podkarpacie. 38-letni zawodnik w trakcie swojej kariery występował m.in. w lidze francuskiej, włoskiej, rosyjskiej i polskiej. Na swoim koncie może zapisać także występy w reprezentacji Francji. Redwitz największe sukcesy odniósł w latach 2005-2008, kiedy bronił barw francuskiego Paris Volley. Wówczas wywalczył trzykrotnie mistrzostwo Francji i puchar kraju. W sezonie 2009/2010 rozgrywający występował w Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Siatkarz podpisał z rzeszowskim klubem roczny kontrakt.

źródło: assecoresovia.pl