Niedawno będziński klub opuścił Paweł Stysiał.  Na pozycji libero zostaje Michał Potera, który ma jeszcze ważny kontrakt, a jego zmiennikiem będzie 23-letni Szymon Gregorowicz. 

Michał Potera wrócił do klubu z Będzina po czterech latach występów w akademickich barwach drużyn z Warszawy i Olsztyna. Libero rok temu podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Będzina, który obowiązuje nadal i to ten zawodnik będzie odpowiadał za obronę i przyjęcie w najbliższym sezonie. – Ostatni sezon oceniam pozytywnie, choć nie ukrywam, że mógł być jeszcze lepszy. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem grać regularnie, cały czas pozostawać w rytmie meczowym – mówił siatkarz.

Drugi libero z sezonu 2016/2017, Paweł Stysiał zdecydował się opuścić zespół. W jego miejsce klub zakontraktował Szymona Gregorowicza. 23-letni zawodnik był najlepszym libero Młodej Ligi w poprzednim sezonie i był jedną z kluczowych postaci zespołu z Będzina. – MKS jest dla mnie idealnym miejscem do rozwoju, tutaj będę miał się od kogo uczyć. Nie myślałem otwarcie o propozycji z PlusLigi, chciałem poprzez trening pokazać się trenerom z jak najlepszej strony – podkreślił zawodnik.

Szymon Gregorowicz jest drugim nowym zawodnikiem będzińskiego zespołu. Oprócz niego do zespołu dołączył słoweński przyjmujący – Matej Kök.

źródło: mksbedzin.pl