Znamy nazwisko drugiego atakującego zespołu PGE Skry. W nadchodzącym sezonie duet atakujących stworzą Mariusz Wlazły i 24-letni Szymon Romać. Po Macieju Muzaju to kolejny leworęczny siatkarz w bełchatowskim klubie na tej pozycji.

Romać urodził się w Lubinie i to z miejscowym Cuprum związany był najdłużej, zarówno w zmaganiach pierwszoligowych, jak i podczas debiutu w siatkarskiej elicie. Pierwszy kontrakt z „miedziowymi” podpisał w 2011 roku jako 19-latek. Po roku przeniósł się do Energetyku Jaworzna, w którym występował przez dwa lata. Do Lubina powrócił w sezonie 2014/2015 i był jednym z najlepszych atakujących PlusLigi. Zdobył aż 409 punktów, a dobra gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Atakujący wystąpił w Europejskich Igrzyskach w Baku oraz Lidze Europejskiej, w której wywalczył brązowy medal.

Na sezon 2016/2017 z zespołu „miedziowych” został wypożyczony do LOTOSU Trefla Gdańsk. W drużynie prowadzonej przez Andreę Anastasiego wystąpił łącznie w 26 ligowych meczach, zdobywając 78 punktów.

inf.prasowa