Zarząd klubu #VolleyWrocław po skompletowniu zespołu na nadchodzące rozgrywki, ogłosił drugiego trenera drużyny. Do sztabu szkoleniowego dołącza Tomasz Kowalski.

Trener Tomasz Kowalski swoje pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie stawiał w ekipie Delic – Polu Norwid Częstochowa. Grał również w klubach z Poznania, Kalisza oraz Sulęcina, w którym po raz pierwszy został drugim trenerem w lidze seniorskiej.

W nadchodzącym sezonie nowy szkoleniowiec zasiądzie na ławce trenerskiej wraz z Wojciechem Kurczyńskim, z którym wspólnie poprowadzi zespół z Dolnego Śląska.

– Dzisiaj sztab szkoleniowy zyskał kolejnego fachowca. Cieszę się, że w przyszłym sezonie będziemy współpracować z Tomkiem Kowalskim. Jego doświadczenie pozwoli rozwijać się naszej drużynie, będzie z pewnością także dużym wsparciem dla Wojtka Kurczyńskiego, który zadebiutuje w roli pierwszego trenera – powiedziała Ewa Naryniecka, członek zarządu Volleyball Wrocław S.A.

– Wybrałem #VolleyWrocław, ponieważ wiem, że to miejsce jest gwarancją mojego rozwoju. Uważam, że doświadczenie, jakie zebrałem w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką, pomoże stać się naszej drużynie lepszym zespołem. Wrocław od zawsze jest mi bliskim miastem, w końcu pochodzę z Dolnego Śląska. Pierwszy raz będę miał przyjemność bronić barw klubu z województwa, w którym się urodziłem, co mnie bardzo cieszy – podsumował Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

 

źródło: volleywroclaw.pl/fot: Katarzyna Kozłowska