Dawid Dryja i Mateusz Masłowski żegnają się z Asseco Resovią i nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw klubu z Podkarpacia.

Pochodzący z Jasła Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Dwa pierwsze sezony gry w PlusLidze spędził w zespołach AZS Politechnika Warszawska i Effectora Kielce. Do Rzeszowa wrócił w 2014 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował biało-czerwone barwy. Dawid w trakcie pięciu sezonów spędzonych w Asseco Resovii wywalczył Mistrzostwo Polski (2015), wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

Mateusz Masłowski z klubem ze stolicy Podkarpacia związany był od początku swojej przygody z siatkówką. Młody libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii w 2013 roku wobec kontuzji Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski w pasiaku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2012), Kadetów (2013) i Juniorów (2016). Na stałe w barwach seniorskiej Asseco Resovii zameldował się w 2016 roku. Na początku o miejsce w składzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem, by rok później stać się podstawowym libero rzeszowskiej drużyny. W zakończonym sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Australijczykiem, Lukem Perrym.

– Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuje wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie. Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

inf.prasowa