Gdy rok temu opuszczał Bełchatów, na zadane pytanie, czy w przyszłości chciałby wrócić do PGE Skry, odpowiedział krótko i zdecydowanie: – Tak. Dziś ten powrót staje się faktem. Artur Szalpuk po roku wraca do bełchatowskiego klubu. Kontrakt obowiązuje na dwa lata.

23-latek przyznaje, że nie jest przesądny i nie obawia się stwierdzenia, że „nie wchodzi się dwa razy do tej samy wody”. W październiku, tak jak Michał Winiarski czy Robert Milczarek, rozpocznie swój drugi rozdział w bełchatowskim klubie.

Nie wierzę w takie rzeczy, jak czarny kot przebiegający przez drogę, w tej sytuacji także jestem pozytywnie nastawiony. Wiadomo, że zawsze trudniej obronić tytuł, niż go zdobyć, ale podejmiemy się tego i mam nadzieję, że się uda – mówi nowy przyjmujący PGE Skry.

Szalpuk karierę rozpoczął w MKS MDK Warszawa, jego kolejnymi klubami były AZS Politechnika Warszawska i Cerrad Czarni Radom. W sezonie 2016/2017 po raz pierwszy występował w PGE Skrze. Z bełchatowskim zespołem zadebiutował w Lidze Mistrzów i zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Ostatni sezon w ekipie Trefla Gdańsk także miał bardzo udany. Wystąpił w 36 meczach PlusLigi, w których zdobył 496 punktów (421 atakiem, 46 blokiem, 29 zagrywką), rekord punktowy zanotował w spotkaniu z Cuprum Lubin – 28! Siedmiokrotnie otrzymywał po spotkaniach statuetkę MVP, a jego drużyna okazała się „czarnym koniem” minionego sezonu, zdobywając najpierw Puchar Polski, a kilka miesięcy później brązowy medal Mistrzostw Polski.

Nie chciałbym podsumowywać swojego indywidualnego występu, ale osiągnęliśmy dobry wynik i myślę, że wszyscy w Gdańsku są z niego zadowoleni. Ja również – podkreśla.

Kiedy jego zespół rywalizował o brązowy medal, PGE Skra walczyła o Mistrzostwo Polski. – Oglądałem tę rywalizację, może mniej ten drugi mecz, ale widziałem powtórkę. Przyznam szczerze, że już po półfinałach myślałem, że to właśnie Bełchatów sięgnie po złoto – zaznacza.

W sezonie 2018/2019 powalczy z PGE Skrą o obronę tytułu.

Podstawowe informacje:
Data i miejsce urodzenia: 20 marca 1995, Olsztyn
Wzrost: 202 cm
Masa ciała: 91 kg
Zasięg w ataku: 350 cm
Zasięg w bloku: 335 cm

Kariera klubowa:
2008-2013 MKS MDK Warszawa
2013-2015 AZS Politechnika Warszawska
2015-2016 Czarni Radom
2016-2017 PGE Skra Bełchatów
2017-2018 Trefl Gdańsk

źródło: skra.pl/fot.skra.pl