Prowadzenie gry drużyny Cuprum Lubin w nowym sezonie 2020/2021 rozgrywek PlusLigi pozostaje w rękach Miguela Tavaresa. – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Poprzedni sezon rozgrywającego był bardzo udany. Występujący pierwszy raz na plusligowych parkietach Portugalczyk rozegrał 24 spotkania, w których łącznie zdobył dla Miedziowych 60 punktów, w tym 27 razy serwując asa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia kontraktu z zawodnikiem.

Na czele sztabu Cuprum Lubin bez zmian, ponieważ dwuletni kontrakt  Marcelo Fronckowiaka sprawia, że i w zbliżającym się sezonie to własnie on poprowadzi Miedziową drużynę.

– Oprócz podpisanego kontraktu mam jeszcze poczucie, że chcę zbudować w Lubinie coś ważnego. Bardzo szanuję to, co robimy w Cuprum. Świetnie czuję się w PlusLidze i chciałbym też, żebyśmy osiągnęli lepszy rezultat. Dwa lata z rządu jesteśmy w stanie grać dobrą siatkówkę, ale gramy falami, nieregularnie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy groźniejsi i powalczymy o lepszy wynik na koniec. – mówił pierwszy trener naszej drużyny.Nie chcę jeszcze rozmawiać o celach. Rok wcześniej nałożyłem dużo presji na siebie, a także jako klub chcieliśmy zagrać w fazie play-off. To jasne, że nie mamy tak dużego budżetu jak te wielkie kluby, ale jestem pewien, że jeśli będziemy dobrze trenować, to sprawimy kilka niespodzianek. Niewiele nam zabrakło w tym sezonie, więc dlaczego miałoby się nam nie udać w przyszłym?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Ligę Siatkówki pierwsza kolejka sezonu 2019/2020 rozgrywek PlusLigi jest planowana na drugi weekend września 2020 r.  Przygotowania do sezonu Cuprum Lubin rozpocznie w połowie lipca.

kscuprum.pl