PGE Skra Bełchatów nie próżnuje na rynku transferowym. Dziś mistrzowie Polski związali się dwuletnią umową z Piotrem Orczykiem. 

Piotr Orczyk seniorską karierę rozpoczął w 2012 roku w Effectorze Kielce. Po dwóch latach gry dla świętokrzyskiego zespołu zdecydował się na przenosiny do ligi belgijskiej. W sezonie 2014/2015 bronił barw VC Euphony Asse – Lennik, a później występował w Knacku Roeselare – najbardziej utytułowanym klubie tamtejszej ekstraklasy. Przyjmujący ma w dorobku dwa mistrzostwa oraz dwa wicemistrzostwa Belgii, a także cztery triumfy w Pucharze kraju. Przez najbliższe dwa sezony będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.

– Jestem szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem mistrza Polski. Chcę walczyć o trofea, a w Bełchatowie zawsze gra się o najwyższe cele. Będę czuł się tutaj jak w domu, bo pochodzę z Łodzi, a na mecze PGE Skry chodziłem jeszcze zanim zacząłem grać w siatkówkę. Po kilku latach spędzonych w Belgii liczę na udany powrót do polskiej ligi –  mówi Orczyk.

25-latek jest trzecim wzmocnieniem żółto-czarnych w tym okienku transferowym. Wcześniej do zespołu dołączyli Jakub Kochanowski i Renee Teppan.

źródło: skra.pl
fot: CEV