Na spotkaniu z mediami Prezydenta Katowic Marcin Krupa zadeklarował budowę sportowej potęgi w sercu aglomeracji śląskiej. – Budujemy wielką GieKSę. Stawiamy na klub, na markę i budujemy ją w formie klubu wielosekcyjnego. Utożsamianie się mieszkańców z  GKS-em jest silne. Dużym błędem byłoby nie stawianie na sport w Katowicach z GKS-em jako fundamentem – podkreślał Marcin Krupa.

W ramach GKS GieKSa Katowice S.A. powołana została sekcja siatkówki mężczyzn. Na mocy porozumienia z TKKF Czarnymi Katowice spółka przejęła drużynę, która w poprzednim sezonie uczestniczyła w rozgrywkach pierwszej ligi. Menedżerem sekcji został Dariusz Łyczko. Nominację na stanowisko trenera zespołu otrzymał Piotr Gruszka. – Dla mnie to powrót do Katowic, bo część z największych moich sukcesów została odniesiona w katowickim Spodku. Cieszę się, że ponownie będę w Katowicach, i że taki projekt powstaje. Wierzę, że będziemy mieli wsparcie od wszystkich i o GieKSie będzie wszędzie głośno, a wynikami będziemy dawać w Katowicach wszystkim dużo uśmiechu – przekazał Gruszka.

W związku z wypełnieniem wszystkich wymogów sportowych i organizacyjnych w nadchodzącym sezonie siatkarze GieKSy będą uczestniczyli w rozgrywkach PlusLigi.

Piotr Gruszka. Ma 39 lat. W przeszłości wybitny siatkarz. Wielokrotny mistrz Polski, z reprezentacją kraju wywalczył juniorskie mistrzostwo świata i Europy, seniorskie mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata. W biało-czerwonych barwach rozegrał 450 meczów. Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Ostatnio prowadził BBTS Bielsko-Biała występujący w PlusLidze.

źródło: gkskatowice.eu