Paweł Zagumny zostaje w AZS Politechnice Warszawskiej. Mistrz świata i zarząd klubu postanowili kontynuować współpracę w sezonie 2016/2017.

– Rozgrywający to mózg zespołu, właśnie od niego rozpoczęliśmy więc budowę składu na sezon 2016/2017 – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA. – Bardzo chcieliśmy zatrzymać Pawła Zagumnego. Dziś możemy ogłosić, że nam się to udało. Paweł zostaje w Warszawie – ogłosiła z dumą.

Paweł Zagumny z AZS Politechniką Warszawską związał się w maju 2015 roku. Do stolicy trafił z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Jesteśmy zadowoleni z postawy Pawła w zakończonych niedawno ligowych rozgrywkach. Był nie tylko rozgrywającym, ale i kapitanem oraz dobrym duchem zespołu – stwierdziła prezes Dolecka. – Jestem pewna, że w sezonie 2016/2017 Paweł Zagumny znów będzie błyszczał. Przecież on jest jak wino – im starszy, tym lepszy – uśmiechnęła się.

Zarząd AZS Politechniki Warszawskiej pracuje obecnie nad kolejnymi kontraktami z siatkarzami. W stołecznej drużynie – oprócz Pawła Zagumnego – na pewno występować będą Jan Firlej i Maciej Olenderek. Trener Jakub Bednaruk nie będzie natomiast pracować z Bartłomiejem Lemańskim. Mierzący 217 cm środkowy bloku przeniósł się bowiem do Asseco Resovii Rzeszów.

źródło: azspw.com