Jak poinformował warszawski zespół, kolejny atakujący przedłużył swoją umowę z AZS Politechniką. O pozycję pierwszego atakującego Mikołajczak będzie rywalizować z Michałem Filipem.

– W sezonie 2015/2016 obaj nasi atakujący spisali się bardzo dobrze, chcieliśmy więc ich zatrzymać. Dziś – po podpisaniu kontraktu z Pawłem Mikołajczakiem – mogę z radością powiedzieć, że nam się to udało – zakomunikowała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA. – Jestem przekonana, że Michał i Paweł będą ambitnie walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Wyjdzie to na korzyść nie tylko im samym, ale przede wszystkim całemu zespołowi – dodała.

Nowa umowa Pawła Mikołajczaka będzie obowiązywać przez rok. – Dobrze mi w Warszawie – uśmiechnął się siatkarz. – Miałem kilka innych propozycji, ale chciałem zostać w AZS Politechnice. Z prezes Dolecką szybko doszliśmy do porozumienia, podpisałem kontrakt i teraz mogę już z niecierpliwością czekać na kolejny sezon PlusLigi – powiedział.

Dla dwudziestosiedmioletniego Pawła Mikołajczaka sezon 2016/2017 będzie czwartym w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Zawodnik w swojej karierze występował również w Metrze Warszawa, Legii Warszawa, BBTS-ie Bielsko-Biała, AZS-ie Częstochowa, Jadarze Radom i LOTOSIE Treflu Gdańsk.

źródło: azspw.com