Paweł Halaba będzie miał kolejną szansę zaprezentowana swoich umiejętności stołecznym kibicom. Młody przyjmujący przedłużył kontrakt z AZS Politechniką Warszawską.

Paweł Halaba do Politechniki trafił przed sezonem 2015/2016. Nie miał jednak zbyt wielu okazji do pokazania tego, co potrafi. O miejsce w wyjściowych składzie musiał bowiem walczyć z Guillaume Samicą, Łukaszem Łapszyńskiem i Jakubem Radomski. W meczu ósmej kolejki PlusLigi – przeciwko Asseco Resovii Rzeszów – doznał zaś kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. – Paweł był największym pechowcem sezonu. Bardzo mi go szkoda. Ma naprawdę duży potencjał, ale nie mógł potwierdzić tego na boisku – rozłożyła ręce Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA. – Bez żadnych obaw dajemy mu kolejną szansę i z przyjemnością podpisujemy z nim nową umowę. Liczymy, że w sezonie 2016/2017 błyśnie formą – uśmiechnęła się.

Z przedłużenia kontraktu zadowolony jest również sam zawodnik. – Bardzo cieszę się, że wciąż będę mógł grać w Politechnice. Po kilku miesiącach przerwy wrócę silniejszy – stwierdził dwudziestoletni przyjmujący. – Kiedy wyjdę na boisko, nie będę myślał o kontuzji. Co było, to było, nic tego nie zmieni. Już pracuję nad formą, a wraz z początkiem przygotowań z drużyną Inżynierów otworzę nowy rozdział – zapewnił.

Paweł Halaba jest kolejnym siatkarzem po Pawle Zagumnym, Jakubie Kowalczyku i Michale Filipie, który przedłużył umowę z AZS Politechniką Warszawską. W stołecznym klubie grać będą również Jan Firlej i Maciej Olenderek.

źródło: azspw.com